Otopratik Logo
close hamburger menu
Araç Kliması Neden Soğutmaz?

Araç Kliması Neden Soğutmaz?

Her mevsimde sağlıklı ve konforlu bir sürüş deneyimi için oto klima bakım ve onarım işlemlerini aksatmamak önemlidir. Özellikle yazın bunaltıcı sıcaklarında aniden ortaya çıkan “Araç klima soğuk üflemiyor neden?” sorusu sürücüleri hazırlıksız yakalar. Aracınızın kliması soğuk üflemiyorsa bunun nedeni çeşitli sorunlar olabilir. En yaygın neden, yeniden doldurulması veya değiştirilmesi gereken soğutucu eksikliğidir. Diğer olası nedenler arasında arızalı bir soğutma fanı, tıkalı bir kabin hava filtresi ile ilgili bir sorun yer alır. Klima konusunda eğitimli bir kişi, genellikle her iki göstergeyi de okuyarak bir sorunu teşhis edebilir. Çalışıyorsa ve yeterince soğuk üflemiyorsa fan düzgün çalışmıyor olabilir. Zamanla bu, aracınızın yalnızca sıcak hava yaymaya başlamasına neden olabilir. Rahatınız ve sağlığınız için aracınızın klimasıyla ilgili herhangi bir sorunun zamanında teşhis edilmesi ve onarılması önemlidir.

Oto Klima Gazı Bittiği Nasıl Anlaşılır?

Klima çalıştığı halde neden soğutmaz?

Arabanızın kliması soğutmuyorsa ve nedenini merak ediyorsanız bunun birkaç olası nedeni vardır. En yaygın sorun, genellikle sızıntılardan veya hatalı bir kompresörden kaynaklanan düşük şarjdır. Kondansatör bozulursa aracınız soğuk hava üretemez. Hasarlı, arızalı veya aşınmış bir kompresör klimanın soğuk hava üflemesini engelleyebilir. Böyle durumlarda oto klima kompresörü tamiri işlemlerinin alanında uzman kişiler tarafından yapılması gerekir.

Oto Klima Gazı Bittiği Nasıl Anlaşılır?

Aracınızın klimasının soğutmaması ile ilgili sorun yaşıyorsanız bunun nedeni klima gazının bitmesi olabilir. Bu genellikle sistemdeki bir sorunun bir işareti olabilir. Sorunu teşhis etmek için önce oto klima gazı seviyesini kontrol etmeniz ve sistemde herhangi bir sızıntı belirtisi olup olmadığını incelemeniz gerekir. Klimanın gazının azaldığı belirlenirse, sistemin yeni bir soğutucu ile doldurulması gerekecektir. Klima gazı değişimi işlemi ile bu sorun tamamen çözülebilir.

Oto Klima Gazı Bittiği Nasıl Anlaşılır?

Oto Klima Hizmetleri

Aracınızın klima temizliği ve bakımı, sıcak yaz günlerinde aracın içinin konforlu kalması için önemlidir. Ancak, bazen aracınızın kliması düzgün bir şekilde soğutmayı durdurabilir. Bunun, hasarlı veya kusurlu parçalar da dahil olmak üzere bir dizi nedeni olabilir. Böyle bir durumda araç klima bakteri temizliği, oto klima kompresörü, oto klima tamiri, polen filtresi değişimi, oto klima gazı dolumu, araç klima temizliği gibi hizmetlerden faydalanarak sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz.

Araç klimaların yılın her zamanında kullanılan gerekli durumlarda bakım ve onarımı ihmal edilmemesi gereken bir konudur. Oto servis alanında uzman Otopratik kalite ve güvencesi ile aracınızın klima sistemiyle ilgili her soruna yönelik çözümlere ulaşmak mümkün. Uzun yıllara dayanan tecrübesi ve kullandığı kaliteli ekipman ve malzemeler ile hizmet veren Otopratik yüksek memnuniyet sunar. Aracınız için alacağınız hizmetlerle ilgili oto servis fiyatları hakkında bilgiye önceden ulaşabilir ve bütçe planlamanızı bir sürpriz olmadan yapabilirsiniz. Siz de oto servis randevu sistemi üzerinden randevunuzu oluşturabilir, güvenilir ellerden hizmet alabilirsiniz.