Otopratik Logo
close hamburger menu

Albea Arka Amortisör

Fiat Albea 2002 yılından itibaren ülkemizde satışı olan ve 2012 yılına kadar satışı süren bir binek aile aracıdır. Türkiye’de daha çok sarı taksi olarak kullanılan araçtır.

Kullanım alanı çok yaygın olduğu için arızaları ve bakımı için de pek çok ustaya yani servise ihtiyaç duyulmuştur. Pek çok marka aracın bakım ve onarımı için alanında uzman kadrosu ile ülkemizin dört bir yanında geniş servis ağı ile hizmet veren Otopratik mağazalarındaki ustalar artık Albea modelinin her bir arızasını kolaylıkla tespit edip kalıcı çözümler üretmektedir.

Albea marka aracınızın bakımı ve onarımı için Otopratik bayilerinden randevu almakta çok kolay. Yapmanız gereken sadece bağlantıyı takip ederek ilerlemeniz ve Albea arka amortisör randevusu için size uygun zamanı belirlemenizdir.

Albea Arka Amortisör Arızası

Amortisör denilince akla süspansiyon gelir. Süspansiyon denilince ise akla ilk olarak konfor gelir fakat süspansiyonun daha önemli bir görevi vardır. O da güvenliktir. Süspansiyonlar ve amortisörler aracı yola bağlar. Yani ne demektir bu yola bağlamak diye sorulduğunda ise aracın yol tutuşundan bahsedildiği bilinir. Eğer ki Albea arka amortisörleri patlak ise aracımızın fren mesafesi azalır ve freni tutmaz hale gelebilir. Yol tutuşu hissedilir biçimde kötüleşir. Aracımızın sallanması gittikçe artıyor ise amortisörlerinde arıza olduğunu kolaylıkla anlarız. Bu durumda da aracımızı hemen servise kontrol ettirmemiz gerekir. Otopratik ustaları Albea model aracın arka amortisör değişiminde işinin ehli ve seri bir şekilde çalışma yaptıkları için müşteriler tarafından da çokça tercih edilmektedirler.  

Arka amortisörler bozulmadan önce sürücüye uyarı verirler. Amortisörlerin üstlerinde amortisör üst takozu denilen ve görevi amortisörü korumak olan parçalar vardır. Amortisör üst takozları bozulduğunda aracınızdan tıkır tıkır sesler duymaya başlarsınız. Amortisörünüzün ömrünü uzatmak için hemen amortisör takozu değişimi için Otopratik bayisine gelmeniz yeterlidir.

Albea arka amortisörleri tamiri mümkün olmayan parçalardır. Tek kullanımlıktır ve arızalandığında vakit kaybetmeden değiştirilmelidir. Otopratik bayilerinde aracınızın sadece amortisörlerine değil aracınız ile alakalı diğer parçalara da bakım veya değişim işlemi uygulatabilirsiniz. Oto buji değişimi de bu işlemlerden sadece bir tanesidir. Bunun için Fiat bakım servisi randevusu almanız yeterlidir.

Albea Arka Amortisör Fiyatları

Albea model aracınızın arka kısmında 2 adet süspansiyon parçası olan amortisör vardır. Arıza durumunda bu parçaların tamiri mümkün değildir ve çok risklidir. Tamir edildiği düşünülen parça araca tekrar montaj edilip yola çıkıldığında 5 - 6 dakika gibi kısa bir sürede amortisörünüzün sökülmeden önceki haline geldiğini kolayca anlayabilirsiniz. Otopratik olarak size tavsiyemiz amortisörlerinizi tamir ettirmek yerine yenisi ile değiştirmenizdir.

Albea arka amortisör değişimi işinin ehli ustalar ile Otopratik mağazalarında yaklaşık 1 veya 1 buçuk saat sürmektedir. Siz de bu zaman diliminde geniş bekleme salonlarımızda arabanızı beklerken dinlenmeye geçebilir veya mağazamızda sergilenen yedek parçalara göz atabilirsiniz. Albea arka amortisör fiyatları için sitemizi ziyaret edebilir ve fiyat listesine bakarak fikir edinebilirsiniz.