Otopratik Logo
close hamburger menu

Doblo Ön amortisör

Fiat Doblo aracınız için talep ettiğiniz her türlü servis hizmetinden Otopratik desteği ile en profesyonel biçimde yararlanabilir, sorularınıza güvenli cevaplar bulabilirsiniz. Otopratik teknisyenlerinin donanımlı rehberliğinde ilerleyerek Fiat Doblo otomobilinizin parça onarım ve bakımı, yeni parça temini ve parça değişimini en hızlı ve titiz şekilde tamamlayabilirsiniz. Bunların yanı sıra Otopratik sizlere aracınızın düzenli bakımını yapma fırsatını da sunuyor. Siz de Otopratik desteğinden faydalanmak ve Doblo ön amortisör randevusu almak istiyorsanız Otopratik internet sitesini inceleyebilir ve bir tıkla hizmetlerden faydalanmaya başlayabilirsiniz.

Amortisör Nedir ve Arızalandığı Nasıl Anlaşılır?

Amortisörler, ya da ingilizcesinden çevirecek olursak “şok absorbe edici”, aracınızın karşılaştığı viraj gibi şok durumlarından sarsılmadan çıkmasına yardımcı olur. Engebeli yollarda lastiklerinizi yerde tutan amortisörler aracın kontrolünü elinizde tutmanıza ve sağa sola savrulmanızı önlemeye yardımcı olur. Tipik olarak bir dizi silindirden oluşurlar. Bu silindirlerden en içtekinde bulunan piston yoldaki tümseklerle karşılaşıldığında bir tarafından diğerine sıvı akışını ölçerek aracınızda meydana gelecek olan sarsıntıların şiddetini minimuma indirgeyerek size konforlu bir sürüş imkanı sunar. Ancak aracınızın tüm hareketli parçaları gibi, süspansiyon sistemleri, dolayısıyla amortisörler de zamanla yıpranır ve değiştirilmesi gerekir.

Amortisörlerde meydana gelen bir arıza kendisini çeşitli yollar vasıtasıyla belli eder. Bunlardan bazı yaygın belirtiler sıvı sızıntıları ve lastik aşınmalarıdır. Sıvı sızıntıları genelde amortisör kaynaklı arızaların ilk belirtilerindendir. Şok milini çevreleyen contalar sızmaya başlarsa sıvı yere doğru akacaktır. Bunun dışında aşınmış ve hasar görmüş bir amortisör, lastiği yol yüzeyinde sıkıca tutamaz. Lastik yol yüzeyinde sağlam bir şekilde tutunamadıkça da lastiğin yol ile temas halinde olan kısmı zamanla aşınacaktır. Lastiğin yola temas eden kısmı aşınacaktır. Aracınızda anormal bir sıvı akıntısı veya lastik aşınması gibi durumlarla karşılaşırsanız ertelemeden amortisör bakımı ve onarımı yaptırmanız oldukça önemlidir. Aksi takdirde amortisör hasarı kendini daha şiddetli biçimlerde belli edecek ve kaza yapmanıza sebebiyet verebilecek boyutlara ulaşacaktır.

Uyumlu Doblo Ön amortisör Tercihi Nasıl Olmalıdır?

Amortisörler olmasaydı yolda pürüzlerle karşılaştığınızda, sadece arabanızın gövdesinde güçlü titreşimler hissetmekle kalmaz, aynı zamanda sürüş esnasında oldukça dengesiz ve güvenlik tehlikesi oluşturan durumlarla kaşılaşabilirdiniz. Bu sebeple amortisörlerinizi düzenli olarak kontrol ettirmeli ve gerekli değişimleri en doğru biçimde sağlamalısınız. amortisörler tasarım, materyal ve kullandıkları çalışma sıvısı baz alınarak çeşitli kategorilere ayrılabilir. amortisör seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken faktörler vardır. Yanlış bir amortisör seçimi sizi arızalı bir amortisör kadar zor durumda bırakabilir. Örneğin, amortisörün Doblo marka aracım ile uyumlu olması gerekir. Ayrıca amortisör satın alırken sürüş koşullarınızı dikkate alarak seçim yapmanız gerekir. Mesela yüksek hızlarda araç kullanıyorsanız gazlı amortisörleri tercih edebilirsiniz.  Otopratik Fiat bakım servisi imkanlarından faydalanarak güvenli ve pratik bir şekilde uyumlu amortisör takozu değişimi sağlayabilirsiniz.

Otopratik Doblo Ön amortisör Fiyatları

Otopratik servis noktalarına başvurarak Fiat Doblo model otomobiliniz için gerek duyduğunuz her işlemi en pratik biçimde halledebilirsiniz. Üstelik Otopratik, size yapılan her işlem hakkında yazılı ve sözlü bilgi verir ve aracınıza sizden habersiz müdahele etmez. Otopratik teknisyenlerinden en profesyonel ve incelikli servis hizmetlerini alabilir ve Fiat Doblo ön amortisör parça temini sağlayabilirsiniz. Teknisyenler aracınıza en uygun amortisörü bulmanızda size yardımcı olacaktır. Üstelik temin edilen parçayı büyük bir hassasiyetle eskisiyle değiştirip uzum ömürlü ve kaliteli bir sürüş konforu yaşamanızı destekleyeceklerdir. Güncel Doblo ön amortisör fiyatları konusunda bilgi edinmek istiyorsanız Otopratik internet sitesi üzerinden inceleme yapabilirsiniz.