Otopratik Logo
close hamburger menu

Fiat Linea Baskı Balata

İtalyan otomobil üreticisi Fiat’ın çok satan araçlar listesine bakarsak en üstlerde göreceğimiz Linea modeli için alanında uzman, Linea modelinin her arızasına nasıl çözüm bulunacağı konusunda bilgili Otopratik teknisyenleri Linea model aracınızın bakımı için size güven sağlamaktadır. Linea baskı balata arızalarında da Otopratik teknisyenleri hızlı aksiyonlar ile pratik bir çalışma sağlamakta ve aracınızın bakımını eksiksiz olarak tamamlamaktadır. Hemen randevu almak için Fiat Linea baskı balata randevusu bağlantısını kullanabilirsiniz.

Peki, nedir bu baskı balata ve baskı balatanın arızalandığı nasıl anlaşılır? Baskı balata motorun ürettiği gücü direkt olarak şanzımana ileten bir alt parçadır. Aracın hızlanması ve yavaşlaması için kullanılacak olan gücü ileten bir parça olması araç için ne kadar hayati önem taşıdığını da göstermektedir. Bu sebeple bakımına da ayrı bir özen gösterilmelidir.

Baskı balatanın bittiğini anlamak için aracınızın debriyajına basarak vitesi bire takın. Debriyajdan ayağınızı yavaşça kaldırın eğer aracınız viteste olmasına rağmen motor devri düşmüyor ve aracınız stop etme eğilimine girmiyor ise Linea baskı balatasının bittiğini anlarsınız. Fiat bakım servisi için randevu alabilir Linea baskı balata değişimi için de Otopratik uzmanlığına güvenebilirsiniz. 

Fiat Linea Baskı Balata Zayıf Olursa Ne Olur?

Baskı balata zayıfladığında ortaya çıkan belirtiler şunlardır;

- Debriyaj pedalında anormal bir sertleşme meydana gelir.
- İlk kalkış anında araçta titreme meydana gelir.
- Aracın motoru güç üretse de aracın motor devrinin artmasına rağmen araç hızlanmaz.
- Araba doluyken hareket etmesi güçleşir.

Yukarıda bahsettiğimiz bu belirtiler ile karşı karşıya kaldığınızda vakit kaybetmeden Otopratik bayilerine gelerek aracınızın baskı balatalarını kontrol ettirmeniz motor ve şanzıman için çok önemlidir. Bu problem ilerledikçe aracınızı hareket ettiremez hale de gelme ihtimaliniz olduğunu unutmayın. Zaman geçtikçe de daha büyük zararlara yol açacaktır.

Fiat Linea Baskı Balata Ömrü

Linea baskı balata ömrünü belirleyen en önemli etken kullanıcının aracı kullanış şeklidir. Sürüş esnasında ayağınızın debriyaj üstünde tutulması en kötü alışkanlıktır. Uygun kullanım ile birlikte orijinal bir Linea baskı balata ömrü ortalama 80.000 km’dir. Uygun olmayan sürüş alışkanlıkları bu süreleri kısaltarak 20.000 km ve hatta daha 20.000 kilometrelere ulaşmadan da parça değişimi ihtiyacı doğurabilir.

Fiat Linea Baskı Balata Değişimi

Baskı balata değişim ücretleri araç marka ve modeline göre değişmektedir. Güncel fiyatlar için Linea baskı balata fiyatları bağlantısından faydalanabilirsiniz.

Otopratik bayilerinden Linea model aracınızın pek çok sorununu gidermek için uzman desteğinden faydalanabilirsiniz. Fiat bakım servisi ile uzman desteğinden faydalanmak için size en yakın bayimize gelerek geniş ve ferah bekleme salonunda dinlenirken teknisyenlerimizin oto periyodik bakım desteğini tamamlamalarını bekleyebilirsiniz. Bu esnada mağazamızda sunulan yedek parçalara da göz atabilirsiniz. Otopratik mağazalarından alacağınız hizmet ve değişimi yapılan yedek parçalar için de garanti sunduğunu bilmenizi isteriz.