Otopratik Logo
close hamburger menu

Fiat Linea Direksiyon Kutusu

Fiat Linea araç için parça ihtiyacı, bakım ya da onarım gereksinimi söz konusu olduğunda size en yakın Otopratik mağazasından destek alabilirsiniz. Fiat bakım servisi konusunda Otopratik uzmanlığı ile ilerleyebilirsiniz. Otopratik rehberliğinde Fiat marka aracınızın bakımlarını yaptırabilir ve güvenle aracınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Otopratik.com.tr üzerinden aracınız için online randevu alabilir ve fiyat bilgisi edinebilirsiniz. Aracınızla ilgili teknik konularda bilgi edinmek üzere de sitedeki içerikleri okuyabilirsiniz. Diğer konularda olduğu gibi Fiat Linea direksiyon kutusu arızası için de Otopratik uzmanlığına güvenebilirsiniz. Direksiyon kutusu kaynaklı sorunları uzman teknisyen deneyimi ve orjinal uyumlu parça desteği ile çözebilirsiniz. 

Direksiyon Kutusu Arızası 

Direksiyon kutusu, araçlar için çok önemli bir parçadır. Aslında birden fazla parçanın bağlı olduğu bir sistemdir. Bu sistemde işlevini yitiren bir parçanın olması direksiyon kutusu arızasına neden olur. Direksiyon kutusu arızası, uzman ellerde güvenle çözülebilecek bir durumdur. Üniversal mafsallar, ana ve ara miller, kremayer ve dişli kutusu olmak üzere birçok bileşenden oluşan direksiyon kutusu, bu parçalardan kaynaklanan sorunlar çıkarabilir. Direksiyon arızalarında söz konusu parçalar tek tek kontrol edilmelidir. Ayrıca direksiyon hidrolik sıvısı eksildiğinde de direksiyon kutusu arızası söz konusu olabileceği için bu sıvı da kontrol edilmelidir. Tüm bunların teknik araçlarla kontrolü ile arıza tespit edilir. 

Direksiyon Kutusu Kontrolü

Direksiyonu çevirirken ses gelmesi ya da direksiyon hakimiyetinin az olması gibi belirtilerle direksiyon kutusu problemleri fark edilebilir. Ancak söz konusu belirtilerin olması, direksiyon kutusu için bir bakım planı yapmak için yeterli değildir. Bunların dışında oto serviste ölçüm ve test yapılması gerekir. Yapılan testler sonucunda direksiyon kutusundaki problemin nedeni net olarak tespit edilir. Buna göre de bir bakım planı hazırlanır. 

Direksiyon Kutusu Tamiri

Direksiyon kutusu, farklı parçalardan oluşan bir blogdur. Bu blogdaki dişlilerde kırılma, sıvıda eksilme, millerde bükülme gibi problemler varsa bunların onarımı ya da değişimi sağlanarak tamir yapılabilir. Bazen de direksiyon kutusu değişimi gerekebilir. Burada direksiyon kutusu değişimi ya da parça bakımı kararı ölçüm ve testlere göre verilmelidir. 

Fiat Linea Direksiyon Kutusu Fiyatları

Fiat Linea model aracınızın direksiyon kutusu değişimi söz konusu olduğunda orjinal uyumlu parça ve uzman teknisyen desteği için Otopratik’e güvenebilirsiniz. Fiat Linea direksiyon kutusu fiyatları için site üzerinden kolayca güncel fiyat bilgisi edinebilirsiniz. Fiyatları inceleyerek aracınızla ilgili bakım kararını verebilirsiniz. Hemen sonrasında da pratik bir biçimde online Fiat Linea direksiyon kutusu randevusu alabilirsiniz. 

Otopratik mağazalarında  direksiyon kutusu tamiri ya da değişimi gibi aracınızın diğer bakımları için de güvenle destek alabilirsiniz. Lastik nitrojen dolumu, akü değişimi, klima dezenfeksiyonu, yakıt filtresi değişimi gibi hizmetleri alabilirsiniz. Aracınızın kullanım ömrü boyunca ihtiyaç duyduğu tüm bakımları, uzman teknisyenlerden destek alarak yaptırabilirsiniz.