Otopratik Logo
close hamburger menu

Fiat Tempra Baskı Balata

Donanımlı Otopratik rehberliği ile, İtalyan otomotiv markası Fiat’ın model ailesinde yer alan aracınız Tempra için uygun ve dayanıklı parça değişimini kolayca yapabilirsiniz. Alanında halihazırda uzman teknisyenlerin Tempra model araçların özellik ve ihtiyaçlarına daha hakim hale gelebilmek adına bu konuda özelleşmeleri sayesinde daha pratik ve doğru çözümlerle aracınız için gerekli olan hizmeti alabilirsiniz. Otopratik hizmet noktalarında Tempra bakımı, onarımı, ekspertizi, parça temini, oto check-up hizmeti alabilirsiniz. Tempra marka otomobiliniz ile ilgili işlemleri kolayca ve güvenle tamamlayabilirsiniz. Fiat Tempra baskı balata randevusu için Otopratik rehberliğinde online olarak ilerleyebilirsiniz. Bu sayede vakit kaybetmeden gerekli  bakım veya onarım işlemlerini başlatabilirsiniz.

Fiat Tempra Baskı Balata Nedir ?

Baskı balata, motordan gelen gücü aktarma organlarına iletebilmesi için geliştirilen ve günümüzde de aktif şekilde kullanılan araç parçalarından biridir. Tempra Baskı Balata bakımına özen gösterilmesi en önde gelen parçalardandır. Doğru bakılmadığında hızlı biter. Özenli bakıldığında ise ömrü uzun olur. Bunun için bakım bütçelerine etkisi büyük olabilir. Hem değişim ücreti hem de kendisi pahalıdır. Debriyaj kullanıldığında motor ile vites arasındaki bağlantıyı kopararak vitesin rahat bir şekilde değişmesini sağlar ve aracın boşta çalışmasına yardımcı olur. Sağlam bir baskı balata  motordan gelen gücü ileterek daha iyi kavrayış ve daha iyi bir sürüş performansı sağlayacaktır. Baskı balatalar aşınmış veya ömürleri bitmek üzere olduğunda ise motordan gelen güç iletileöeyeceğinden aracın performansı oldukça azalacaktır

Fiat Tempra Baskı Balata Ömrü Ne Kadardır?

Baskı balata ömrü, arabanın marka ve modeline, motor ve kullanıma göre değişebilir. Bu aralık genel olarak 30.000 km ve 120.000 km arasında değişiklik gösterebilir. Aracı ihmal etmeyen, düzenli servise götüren ve yormadan kullanan araç sahiplerinin araçlarının baskı balata ömrü diğerlerine istinaden daha uzun sürmektedir. Hareket halindeki araçta ayağın debriyaj pedalına basılı şekilde durması, kırmızı ışıkta beklerken debriyaj pedalına gereksiz basılması, yanlış viteslerde kalkış yapmak, orijinal olmayan baskı balata parçasının kullanımı ve trafikte yalnızca yarım debriyaj ile hareket edilmesi gibi durumlarda baskı balatanın ömrü hızlıca biter.

Fiat Tempra Baskı Balata Ömrünün Bittiği nasıl anlaşılır?

El frenini kaldırıp aracınızı sürmeye çalıştığınızda güçlü bir çekiş varsa ve pedal kavraması ortalarda ise baskı balatalar sağlamdır. Çekiş gücünde eksilme, yakıt tüketiminde yükselme ve titreyerek veya yüksek viteslerle kalkışlar gibi durumlar ise baskı balatanın bittiği anlamına gelir

Tempra Baskı Balata Temiz hasarsız kullanmak için neler yapmalı? Ömrü aracın motor teknolojisine, sürücünün aracını kullanımına göre değişen bir parçadır. Temiz ve hasarsız kullanmak için debriyaja tam ve hızlı basmalı, yavaş bırakmalı, uzun süre basılı tutmamalı, debriyaj zorlanmamalıdır.

Otopratik Fiat Tempra Baskı Balata

Otopratik’te Fiat Tempra otomobiliniz için uygun ve dayanıklı parça değişimi sağlayabilirsiniz. Ayrıca Fiat Tempra ile uyumlu Baskı Balata ihtiyacına, oto periyodik bakım hizmetine, akü değişimi, yağ filtresi değişimi gibi ihtiyaçlarınıza güvenle ve profesyonel biçimde cevap bulabilirsiniz. Otopratik uzmanlığı ile Fiat bakım servisinde doğru Baskı Balata setini bulabilir, araca en sağlıklı şekilde uygulanmasını sağlayabilirsiniz. Fiat Tempra baskı balata fiyatları için online olarak bilgi edinebilirsiniz. İlerideki olası mağduriyetlerinizi önlemek adına verilen hizmet ve kullanılan ürün için garanti alabilirsiniz. Ayrıca şeffaflık politikası sayesinde aracınızın gördüğü her işlem hakkında hem yazılı hem de sözlü bilgi edinebilirsiniz.