Otopratik Logo
close hamburger menu

Fiorino Amortisör Takozu

Türkiye'nin dört bir yanında ne zaman ihtiyacınız olursa, Fiat Servis desteği için ilk tercihleriniz arasında mutlaka Otopratik de olmalıdır. Çünkü Otopratik, Fiat marka ve model araçlarda uzman teknik kadrosu, hizmet odaklı yaklaşımı ve tüm şeffaflığı ile müşteri memnuniyetini son derece göz önünde bulundurarak en kaliteli hizmeti sunmaya özen gösteriyor. Otopratik servis birimlerinden kolaylıkla aracınızın amortisör takozu değişimi yaptırabilir ve gerekli tüm onarım hizmetlerini alabilirsiniz. Acil durumlarda veya aracınızın muayene vaktinin geldiği zamanlarda daha hızlı servis hizmeti alabilmek için Otopratik web sitesinden kendinize bir Fiat Fiorino amortisör takozu randevusu oluşturmanız zamanınızdan tasarruf etmenizi sağlar. 

Amortisör Takozu Nedir?

Amortisör takozu, amortisörü aracın şasisine bağlayan önemli bir parçadır. Amortisör kulağı veya amortisör kulesi olarak da adlandırılır. Birçok ön amortisör takozu, aynı zamanda direksiyon mili ile hareket eden bir bilya yatağı içerir. Amortisör bilyası, direksiyonun tepkisini etkileyen önemli bir bileşendir. Direksiyon simidi döndürüldüğünde, amortisör bilya yatağında döner. Bu sayede tekerleklerin açısını ve hizasını kontrol eder. Takozun ortasında darbeleri emen kauçuk bir yalıtım malzemesi mevcuttur. Amortisör takozunun görevi, araç çukurlardan ve kasislerden geçerken oluşan darbelerin etkisini ve titreşimleri hafifleterek, araç içerisindeki bireyler için daha konforlu bir seyahat deneyimi sunmaktır. 

Fiorino Amortisör Takozu Arızası Belirtileri 

Amortisör takozu aşınmaya başladığında, sadece araç konforunu etkilemez, aynı zamanda diğer süspansiyon parçalarına da potansiyel olarak hasar verebilir. Parçanın arızalandığını gösteren bazı arıza belirtileri belirtileri aşağıdaki maddelerde belirtilmiştir. 

- Özellikle kasislerden geçerken aracın ön sağ ve sol tarafından gelen tıkırtı sesleri
- Sürüş esnasında aracın sağa veya sola çekmesi
- Aşırı titreşimler
- Direksiyon döndürüldüğünde gelen gıcırtı sesleri
- Gevşek veya sert direksiyon
- Lastik hizalarının bozulması
- Lastiklerin eşit olmayan şekilde hızlı aşınması 

Amortisör takozları, süspansiyon sisteminin önemli bir parçasıdır. Yıprandıklarında ve deforme olduklarında süspansiyon sarkar ve ön lastiklerin iç veya dış kısmında daha fazla ısı oluşmasına neden olurlar. Takozlar tamamen arızalandığında, süspansiyon sisteminin dengesi bozulur. Bu motor gücünü etkileyerek motor bileşenlerinin de zarar görmesine yol açabilir ve bu zarar sürüş güvenliğinizi tehdit edebilir. Böyle durumlarda hızlı bir şekilde Fiat bakım servisinden yararlanmak için Otopratik servis destekleri ile iletişime geçebilirsiniz. 
 

Otopratik Fiat Servis Fiyatları 

Otopratik tüm birimlerinde müşterilerine eşit şartlarda imkanlar sunmaya özen göstermiştir. Her şubesinde araçların onarımlarının en kaliteli bir şekilde gerçekleşmesi adına son teknoloji teknik onarım cihazları bulunuyor. Ayrıca araçların ömrünü uzatmak ve performanslarını yüksek tutmak için tercih ettiği yedek parçaların kaliteli, araca uyumlu ve garantili olmasına çok önem veriyor. Bunlara ek olarak müşterilerini düşünmeyi de unutmayarak, herkesin eşit bir şekilde yararlanabileceği ekonomik onarım paketleri sunuyor. Bu ekonomik onarım paketleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için Otopratik web sitesini ziyaret etmeniz yeterlidir. Daha sonrasında Fiat Fiorino amortized takozu fiyatları sayfasına erişerek dilerseniz kendinize en uygun vakit için randevu oluşturabilirsiniz.