Otopratik Logo
close hamburger menu

Fiorino Baskı Balata

Düz vitesli araçlarda bulunan baskı balata (debriyaj), motordan vitese gelen gücü aktarma elemanlarına iletilmesi için kullanılan bir bağlantı elemanıdır. Baskı balata debriyaja basıldığı zaman motor ile vites arasındaki bağlantıyı keserek vitesi rahat bir şekilde değiştirilmesine yardımcı olur. Yani baskı balata motorda üretilen gücü şanzımana aktaran çok önemli bir bağlantı elemanıdır. 

Baskı balata sayesinde vites daha rahat bir şekilde değiştirilir. Düz vitesli araçlarda bulunan debriyaj balatası zamanla sürtünmenin ve ısınmanın etkisiyle incelerek bitme derecesine kadar gelir. Bunun sonucu olarak baskı sistemi kaçırmaya başlar. Aracınız bu durumda iken çok fazla zaman geçmeden aracınızın baskı balatasını işinin ehli ustalara göstermenizi tavsiye ederiz. İşinin ehli usta dediğimiz zaman en doğru adres Otopratik servisleridir. Ülkemizin dört bir yanında bulunan Otopratik bayilerinden aracınızın baskı balata bakımı için randevu alabileceğiniz gibi genel bir bakım için de oto check-up hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Fiorino Baskı Balatanın Bittiği Nasıl Anlaşılır?

Debriyajdan ayağınızı yavaşça çektiğiniz anda motorun devri düşer ve araç stop eder. Eğer ayağınızı yavaşça debriyajdan çekmenize rağmen aracınızın devri düşmüyor ve motorunuz stop etme eylemi göstermiyor ise baskı balatanız size bitmeye başladığının sinyalini veriyor demektir. Bu sebeple baskı balatanın dikkatli bir şekilde kullanılması çok önemlidir. Örnek vermek gerekirse, seyir halindeyken hızlıca vites değiştirebilmek ve seri araç kullanmak için sol ayağımız debriyajın üzerinde araç süreriz. Bu doğru bir sürüş şekli değildir. Bu durumda baskı balatanız gereksiz kullanımdan dolayı daha çabuk biter. 

Baskı balatanın tamamen bitmesi durumunda vites ve motor arasındaki bağlantı tamamen kesileceği için vites değiştiremeyecek ve aracınızı hareket ettiremeyeceksiniz. Bu durum ile karşı karşıya kalmamak için aracınızın size verdiği uyarı sonrası Otopratik servisinden Fiat bakım servisine gelerek aracınızın kontrolünü yaptırabilirsiniz. Size en yakın servis noktamıza ulaşabilmek ve Fiorino baskı balata randevusu almak için internet sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Fiorino Baskı Balata Fiyatı

Genellikle baskı balata değişimi 80 bin ile 120 bin arasında yapılmaktadır. Her marka otomobilde baskı balata sökme takma işçiliği değişiklik gösterebilir. Bunun yanında baskı balata ücretleri de farklılık gösterecektir. Bunun da en önemli sebebi şanzımanın konumudur. Cebiniz için en uygun ve en kaliteli ürünün fiyatına Fiorino baskı balata fiyatları bağlantısından ulaşabilirsiniz. 

Fiat ailesinde yer alan Fiorino için parça değişimini Otopratik önderliğinde yapabilirsiniz. Fiorino baskı balata değişimi veya aracınızın genel bakımı için Otopratik hizmet noktalarında yaralanabilirsiniz. Bu işlemlerin yanında aracınıza genel bir check-up hizmetini de Otopratik bayilerinden güvenle yaptırabilirsiniz. 

Tüm Türkiye’de geniş servis ağı ve  tecrübeli teknisyenleri ile aradığınız en uygun ve hızlı hizmeti Otopratik servislerinde kolayca bulabilirsiniz. Otopratik bayilerinden aldığınız hizmet ve yedek parçaların da garantisi olduğunu unutmayın.