Otopratik Logo
close hamburger menu

Fluence Akü

Türkiye’nin otomobil endüstrisine büyük katkısı olan Renault markasının, en popüler ve önde gelen modelleri arasında Fluence de yer alıyor. Her araçta olduğu gibi Fluence model araçlarda da akü bulunuyor. Aracınızda elektrikli düzeneklerin çalışmasını sağlayan akü aslında motorunuzun çalışmasından kapıların açılmasına kadar büyük bir öneme sahip. Eğer aracınızın aküsü ile bir sıkıntı yaşarsanız içiniz rahat bir şekilde aracınızı Otopratik servislerine güvenle teslim edebilirsiniz. Alanında ve Renault model araçların teknik özelliklerinde uzman çalışan kadrosu, çözüm odaklı yaklaşımı ve tüm şeffaflığı ile Otopratik birimlerinden akü değişimi ve akü şarj etme gibi servis hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. En hızlı ve güvenilir bir şekilde Fluence akü randevusunu Otopratik öncülüğünde rahatlıkla oluşturabilirsiniz. 

Akü Nedir ve Ne İşe Yarar?

Akü, elektrik enerjisini kimyasal enerji olarak bünyesinde depo eden, ihtiyaç halinde dış devreye elektriksel bir yük bağlandığında bu kimyasal enerjiyi elektrik enerjisine dönüştüren cihaza akü denir. 

Akü, aracın motorunun çalışabilmesi için gerekli olan marş basma gücünü sağlar. Araç üzerinde bulunan ve elektrikle çalışan cihazların ekipmanların çalışmasını sağlar. Bunlara örnek olarak radyo, aydınlatma, havalandırma, kumanda kontrollerini verebiliriz.

Aracınızın Aküsü Bittiğinde Ne Yapmalısınız?

Aracınızın aküsü bittiğinde aracınızı tekrardan çalıştırmak için yapmanız gereken en kolay ve güvenli, başka bir araçtan akü takviyesi yapmaktır. Bu gibi acil bir durumla karşı karşıya kaldığınızda, başka bir araçtan akü takviyesi yapmak için, aracınızda sürekli akü aktarma kablosunu bulundurmanızda fayda vardır. Fakat bu kabloya sahip değilseniz aşağıdaki çözüm yollarını deneyebilirsiniz. 

- Öncelikle başka bir araç ile yanınıza gelebilecek bir tanıdığınızdan veya yoldan geçen bir araçtan yardım isteyin.
- İki aracı kafa kafaya gelecek şekilde konumlandırarak akülerin birbirlerine yakın olmasını sağlayın.
- İki aracın da kaputunu açın.
- Takviye kablosunun artı ucu ile akülerin artı kutbunu, kablonun eksi ucu ile de akülerin eksi kutbunu bağlayın.
- Kabloları taktıktan sonra ilk olarak akım çekilecek olan aracı çalıştırın. Aracı bir süre rölantide bekletin ve daha sonra ara ara gaza basarak aracın devrini yükseltin.
- Daha sonra kendi aracınızı çalıştırmayı deneyin. Aracınız çalışırsa akım gelmeye başlamış demektir. Eğer aracınız çalışmazsa bir süre daha şarj olmasını bekleyin.
- Takviye işlemi tamamlandıktan sonra aracınızı kesinlikle stop ettirmeyin. Akülerin kendi kendini şarj edebildiğini hatırlatmakta fayda var. Bu sebeple en azından yirmi dakika kadar aracınızı sürerek akünüzün enerjisinin yerine gelmesini sağlayabilirsiniz.

Buna çözüm yollarına rağmen aracınızın aküsü ile alakalı hala aklınıza takılan veya aracınızda çözülmediğini düşündüğünüz sorunlar varsa, Renault bakım servisi için Otopratik ile iletişime geçerek aracınızın ihtiyacı olan onarımı alabilirsiniz. 

Otopratik Renault Servis Fiyatları

Otopratik, müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmak için sağladığı tüm onarım hizmetlerinde kaliteyi eksik etmez ve yedek parçaların en güncel ve garantili olmasına çok dikkat eder. Otopratik’in sağladığı kaliteli hizmet sayesinde araçlarınızın ömrü uzar, sürüş konforu artar ve daha güvenli bir sürüş deneyimine sahip olursunuz. Tüm bunlara ek olarak müşterileri düşünmeyi de ihmal etmeyerek herkes için kullanılabilir olan ekonomik onarım paketleri oluşturulmuştur. Bu onarım paketlerinden faydalanmak ve Fluence akü fiyatları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için Otopratik web sitesini ziyaret etmeniz yeterlidir.