Otopratik Logo
close hamburger menu

Focus 1 Arka Amortisör

Bu yazımızda sizinle Ford Focus 1 modelinin arka amortisörleri hakkında bilgiler paylaşacağız. Ford Focus 1 modelini 1998 – 2004 yılları arasında üretmiştir.

Araçlarda hayati önem taşıyan belli bazı parçalar vardır. Arka amortisörler de aracın güvenli sürüşü için çok önemli bir göreve sahip olan süspansiyon parçalarıdır. Süspansiyon parçalarının en önemli görevleri arasında da aracın konforunu sağlamak ve güvenli sürüş için yola tutunmasına yardımcı olmaktır.

Sürüş esnasında Focus 1 model aracınızı engebeli yollarda sürdüğünüzde çukurlara girip çıkarken veya tümseklerden geçerken aracınızın birçok defa yaylanarak yola tutuşunun bozulduğunu bilirsiniz. Bu durumda devreye süspansiyon parçaları girer ve aracınızı yola tutunması için enerji sarf eder. Sağlam arka amortisörler ile yol tutuşunuz patika yollarda bile güzel olurken patlak, arızalı arka amortisörlerde ise düz asfaltta bir tümsekten geçtiğinizde bile aracınızın yol tutuşunun ne kadar kötüleştiğini fark edebilirsiniz. Sadece tümsekten geçerken değil viraja girdiğinizde de aracınız bozuk, patlak amortisör tarafına doğru yatacağı için aracınızın yol tutuşu iyi olmayacak.

Bunun gibi durumlarda aracınızın performansı azalacağı gibi yakıt tüketimi de hissedilir bir şekilde artar. Burada yapılması gereken en yakın servise giderek aracınızın arka amortisörlerini çift halinde değiştirmenizdir. Neden çift olarak değiştirip boşuna masrafa gireyim diye düşünmeyin patlak amortisör değiştirildiğinde sağlam olan belirli bir süre kullanılmış olacağı için ikisinin arasında ölçüsel olarak da farklılık olacaktır. Arabanız aynı hizada görünmeyecektir. Patlak amortisör değiştirilmiş, durum iyileştirilmiş olsa da aracın yol tutuşu ilk günkü kadar iyi olmayacaktır. Bunun için Focus 1 arka amortisörlerinin çift olarak değiştirilmesi aracınız için en sağlıklı seçim olur.

Focus 1 arka amortisör değişimi için Otopratik mağazalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Hemen size en yakın mağazamızı bulmak için otopratik.com.tr bağlantısını ziyaret edebilir kolayca Focus 1 arka amortisör randevusu alabilirsiniz.

Ford marka aracınızın genel bakımı, elektrik aksamındaki arızaların tespiti, lastik bakımı veya lastik rotasyonu gibi konularda destek almak için Ford bakım servisi randevusu alabilirsiniz. Genel bakımın yanı sıra Otopratik bayilerimizde rot ayarı, oto antifriz değişimi ve triger kayışı değişimi gibi çeşitli konularda da destek alabilirsiniz.

Focus 1 Arka Amortisör Fiyatları

Focus 1 arka amortisör arızalarında Otopratik bayisinde usta ellere aracınızı teslim ederek güvenilir ve pratik hizmet alabilirsiniz. Yukarıda da bahsettiğimiz çeşitli hizmetlerin fiyat listesinden ödenecek olan tutarları da kontrol edebilir buna göre internette kıyaslama da yapabilirsiniz. Böylece cebinize en uygun ve güvenilir servis olan Otopratik bayilerini tercih ederek aracınızın bakımı veya onarımı sonrası bayimizden mutlu ayrılmanız bizim için çok önemlidir. Focus 1 arka amortisör fiyatları için bağlantıdan bilgi edinebilirsiniz. Otopratik bayilerinde alacağınız hizmet ve değişimi yapılacak olan yedek parçalar size bildirilir ve onayınız sonrası usta eller çalışmaya başlar.

Yapılan işlemler sonunda aldığınız tüm hizmetler ve değişimi yapılan parçalar da Otopratik güvencesindedir.