Otopratik Logo
close hamburger menu

Golf 7 Akü

Golf, Türkiye’de popüler araç modelleri arasında üst sıralarda yer alan bir modeldir. Her araçta bulunduğu gibi Golf model araçlarda da bir adet akü bulunuyor. Normal şartlarda bir akünün ömrü 5-6 yıl gibi bir süreçtir fakat beklenmedik zamanlarda akünün bitmesi gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bu gibi durumlarla karşılaştığınızda paniklemeden Otopratik servis birimleri ile iletişime geçmeniz yeterlidir. Otopratik bünyesinde çalışan teknisyen ekipler Volkswagen markasının başta Golf 7 modeli olmak üzere ve diğer tüm modelleri hakkında daha fazla teknik bilgi sahibi olmak için eğitimlerden geçmişlerdir. Otopratik servis birimlerinde tamamen çözüm odaklı ve tüm şeffaflığı ile başta akü değişimi ve periyodik bakım, oto check up, yağ filtresi değişimi gibi tüm servis hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. En güvenilir ve hızlı bir şekilde yardım almak için Otopratik rehberliğinde Golf 7 akü randevusu oluşturabilirsiniz. 

Akü Nedir? 

Akü, aracın motorunun elektrik mekanizması ile harekete geçmesini sağlayan çalıştırma, ateşleme ve diğer önemli bir işlevi olan aydınlatma gibi işlemlerinden sorumludur. Basit bir şekilde akü nedir sorusunun cevabı, içinde bulunan elektrik devresi ile tepkimeye giren kimyasal enerjinin elektrik enerjisine dönüşümü olarak tanımlanabilir. Fakat günümüzde yeni çağ otomotiv teknolojisinin ilerlemesiyle beraber imal edilen yeni nesil aküler, aynı zamanda elektrik enerjisinin kimyasal enerji olarak depolamakta ve ihtiyaç halinde kullanılabilme görevini de yerine getirmektedir. Yeni nesil son teknolojiye sahip aküler ile geleneksel bakım gerektiren ve şarj-deşarj değişimlerinde yaşanan deformasyonların önüne geçilmiştir. Bu yeni ürünlerde aynı zamanda kontak çevirmenizi gerektirmeyen start-stop ile çalışan araçlarda daha yüksek performans elde edildiği görülmüştür. 

Akü Sağlığını Korumak için Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bildiğiniz üzere aracınızı ne kadar uygun bir şekilde kullanırsanız başta aracınızın ve parçalarının ömrü uzun olur. Dikkat edilmesi gereken parçalar arasında yer alan akü ömrünün korunması için dikkat etmeniz gereken unsurlar aşağıdaki gibidir.

- Araçta uzun süre açık kalan/unutulan iç lamba,radyo/teyp dikkat etmek.
- Park halindeyken kabin ısıtıcısı, buzdolabı, kahve makinası vb. cihazların kullanımını uzun tutmamak
- Araç şarj sistemindeki arızalar (düşük yada yüksek voltaj değerleri),
- Araçtaki sabit elektriksel tüketimlerin dalgalanması ve elektriksel kaçaklar,
- Çok sık kontak açıp kapatmamak, 
- Kısa süreli-kısa km. şeklinde aracı kullanmamak,
- Aracın sezonluk kullanımı, örneğin traktör, 
- Starter akünün temizlik makinaları gibi amaç dışında kullanımı, 
- Akü ve aracın uyumuna dikkat etmek, 
- Araçtaki elektriksel sistemin dışında standart olmayan ilave tesisat bulundurmamak. 

Yukarıdaki maddelere dikkat etmeniz dahilinde aracınızın akü ömrünü uzatabilirsiniz. Fakat bunlara rağmen herhangi bir teknik akü arızası ile karşılaşırsanız panik yapmadan Otopratik öncülüğünde Volkswagen bakım servisi hizmeti alarak akünüzün bakımını yaptırabilirsiniz. 

Otopratik Volkswagen Servis Fiyatları

Türkiye’de birçok servis noktasına sahip Otopratik, onarım hizmetlerinde en kaliteli, araca uygun ve garantili yedek parçaların kullanımı ile müşteri memnuniyetini son derece kazanmış bir markadır. Buna ek olarak müşterilerini düşünmeyi de ihmal etmeyerek, herkesin eşit ve kolay bir şekilde faydalanabileceği ekonomik onarım paketleri sunmuştur. Bu paketler arasından seçim yapmak da çok kolay, tek yapmanız gereken Otopratik web sitesi üzerinden aracınızın ihtiyacı olan onarım hizmetini seçmektir. Daha sonrasında Golf 7 akü fiyatları hakkında daha fazla bilgi edinip, dilerseniz kendinize hızlı bir şekilde randevu oluşturabilirsiniz.