Otopratik Logo
close hamburger menu

Linea Amortisör

Amortisör araçta sarsılmayı önleyen ve konforu arttıran bir parçadır. Amortisörlerin asıl görevi araç çukura girdiğinde veya bir tümsekten geçtiğinde defalarca yaylanarak lastiklerin yol tutuşunu arttırmaktır. Böylece sürücünün araç hakimiyetini kaybetmesini engellenmiş olur. 

İtalyan otomobil firması Fiat ailesinin bir üyesi olan Linea, 2007 yılında satışa sunulmuştur. Günümüzde ise artık yerini Egea modeline bırakmıştır. Fiat Linea modelinin yol tutuşu oldukça iyidir. Bunda tabi ki amortisör sisteminin payı oldukça büyüktür.

Amortisörü iyi olmayan, aşınmış ya da arızalı olan bir araçta seyahat etmek gerçek bir ızdıraba dönüşebilir. Bozuk amortisörler düşük hızda bile sürüşü zorlaştırır ve konforsuz hale getirir. Yüksek hızlarda ise zıplamalara sebep olacağından ciddi sıkıntılara yol açar. Bu sebeple amortisörlerinizi ihmal etmemelisiniz.

Linea Amortisör Arızası

Amortisörlerin ömrü, aracı kullanan sürücüden sürücüye değişmektedir. Yoldaki çukurlara hızla giren bir sürücünün aracı ile çukurlara dikkat eden, çukur ve tümseklerden yavaş geçen bir sürücünün aracı amortisör ömrü açısından tabi ki farklılık gösterecektir. Aracınızın amortisörlerinin ömrünü sadece kullanım tarzı ile uzatamazsınız. Bakım zamanlarını da ihmal etmemelisiniz. Aracınızın periyodik bakımlarını zamanında yaptırmanız olası arızaların önüne geçecektir. Periyodik bakımlarda aracınızın amortisörlerine bakılmaz ama kullanım tarzınıza göre 40 bin ila 60 bin arasında kilometrelerde yapılan periyodik bakımlarda aracınızın amortisörlerine de baktırmanız sizin faydanıza olacaktır. 

Amortisörlerin araca bağlandığı birleşenler vardır. Bunlardan biri takozdur. Amortisörler araca takozlar yardımı ile bağlanmaktadır. Çukura girdiğinizde aracınızdaki sarsıntılardan hasar gören bağlantı elemanı amortisör takozudur. Linea amortisör değişimi için Otopratik servislerini tercih edebilirsiniz. Amortisörün bir diğer bileşeni ise amortisör toz körüğüdür. Amortisör toz körüğünün görevi amortisöre toz girmemesini sağlamaktır. Uzun lafın kısası amortisör başlı başına bir yedek parça gibi görünse de detayları olan bir bileşendir. Bu sebeple sürüş konforu için bu kadar önemli bir parça olan amortisörlerinizde bir sorun var ise aracınızı Linea markasını iyi tanıyan Otopratik ustalarının ellerine bırakmanızı tavsiye ederiz. Sizde Linea marka aracınızın amortisörlerinde veya amortisör takozunda yıpranma, aşınma, deformasyon olup olmadığını kontrol ettirmek için size en yakın Otopratik bayisinden Linea amortisör randevusu alabilir, aracınızı güvenle kontrol ettirebilirsiniz. Amortisör değişimini ve amortisör takozu değişimini de yaygın ağı ile Otopratik servis noktalarında kolaylıkla yaptırabilirsiniz. 

Linea Amortisör Fiyatı

Fiat Linea marka aracınızın amortisör fiyatlarını öğrenmek için otopratik.com.tr sitesini ziyaret ederek Linea amortisör fiyatlarını öğrenebilirsiniz. Aracınızı size en yakın Otopratik servisine getirebilir ve periyodik bakımını işinin ehli Fiat bakım servisi ustalarına yaptırabilirsiniz. Yaptıracağınız genel bakımın yanında lastik hava kontrolü veya rot ayarı gibi ek hizmetlerden de kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Aldığınız hizmet garanti kapsamında olacağı için de rahatlıkla Otopratik servislerini tercih edebilirsiniz. Ülkemizin dört bir yanında yer alan Otopratik bayilerinde aracınızın bakımı devam ederken siz de bekleme salonunda rahatça aracınızı bekleyebilirsiniz. Boş vaktinizi dilediğiniz gibi geçirebilirsiniz.