Otopratik Logo
close hamburger menu

Linea Debriyaj Seti

Fiat otomotiv, 11 Temmuz 1899’da, Giovanni Agnelli tarafından İtalya’da kurulmuştur. Türkiye’nin en büyük otomobil ve endüstriyel grupları arasında yer alır. Fiat marka ve model bir araca sahipseniz, aracınızın her türlü bakım ve onarım işlemleri için en güvenilir tercihler arasında bulunan Otopratik’i içiniz rahat bir şekilde tercih edebilirsiniz. Başta debriyaj balatası değişimi olmak üzere ve daha birçok servis hizmeti için Otopratik birimlerinden alanında uzman teknik kadrosu, çözüm odaklı yaklaşımı ve tüm şeffaflığı ile servis desteği alabilirsiniz. Aracınızın ihtiyacı olan servis desteğini en hızlı ve güvenilir bir şekilde almak için Otopratik rehberliğinde Fiat Linea debriyaj seti randevusunu kendinize en uygun tarih için oluşturabilirsiniz. 

Debriyaj Seti Nedir?

Debriyaj mekanizması içinde birçok bileşen bulunan bir sistemdir. Araç içinde debriyaj pedalı ile başlayıp şanzımanda baskı balata ile sonlanan bir sistem söz konusudur. Bu sistemin, halk arasında debriyaj seti olarak bilinen bir tamir kiti bulunmaktadır. Debriyaj setin içinde aracın marka modeline göre parçalar bulunmaktadır. Debriyaj setinin ana parçaları debriyaj balatası ve debriyaj baskı plakasıdır. Bu ikili ayrılmaz bir bütündür ve debriyaj seti olarak satılır.  
Bu ikili haricinde araçların kullandıkları sistemlere göre eğer eski tip yaylı rulman mevcut ise, debriyaj rulmanı set içeriğine dahil edilebilir. Debriyaj setinin en kapsamlı olanı ise volan dişlisinin sete dahil edilmiş halidir. Bu çok sık rastlanacak bir set değildir. Genelde araçta kullanılan volan tipi bozulmaya meyilli farklı bir teknolojiye sahip ise o zaman volan dişlisinin dahil olduğu setleri, orijinal ürün ve yedek parça üreticisi firmalar tarafından piyasaya sürüyor.

Debriyaj Seti Ne Sıklıkla Kontrol Edilmelidir?

Debriyaj setinin yıpranması, deforme olması kullanım sıklığı ve şekline göre farklılık gösterebilir. Aracınızın uzun ömürlü olmasını sağlamak amacıyla yaklaşık olarak 70 bin kilometrede bir debriyaj setinin kontrollerinin yapılması tavsiye edilir. Debriyaj seti kontrolü için Otopratik’i tercih ederek en kaliteli Fiat bakım servisinden faydalanabilir ve diğer tüm onarım hizmetlerini alabilirsiniz. 

Otopratik Fiat Servis Fiyatları

Otopratik firması müşterilerini memnun bırakabilmek için servis destek ve onarım hizmetlerinde tüm imkanlarını kullanır. Bu imkanların arasına tercih ettiği teknik onarım cihazları ve yedek parçaların en kaliteli, uyumlu ve garantili olmalarını alabiliriz. Bunlara ek olarak müşterilerini de düşünmeyi ihmal etmeyerek herkesin faydalanabileceği ekonomik onarım paketleri sunuyor. Ekonomik onarım paketleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için, Otopratik web sitesini ziyaret etmeniz Fiat Linea debriyaj seti fiyatlarına erişmeniz için yeterli olacaktır. Dilerseniz sonrasında kendinize en uygun tarih için servis randevusu da oluşturabilirsiniz.