Otopratik Logo
close hamburger menu

Linea İkaz Lambaları

Günümüz otomobilleri artık neredeyse tamamen sensörler ile çevrili hale geldi. Motoru, aktarma organlarını, yağ sensörleri gibi önemli bileşenleri kontrol eden sensörler olduğu gibi cam suyunun sıcaklığına kadar ölçüm yapan sensörler de artık pek çok modelde görünmektedir. Bu sensörlerden gelen bilgiler doğrultusunda Linea ikaz lambaları yanmakta ve bazıları sesli uyarı vermektedir. Yanan ikaz lambasına baktığınızda tam olarak sorunu anlamayabilirsiniz fakat sorunun nerede olduğunu anlayabilirsiniz. Ayrıca Fiat Linea araçlarının ekranında arızanın nedeni de yazar.

Fiat Linea modelinin gösterge panelinde 5 ana gösterge vardır ve bunların çevresinde toplanmış toplam 35 adet Linea ikaz lambaları mevcuttur. Bu 5 ana göstergeyi kısaca şöyle listeleyebiliriz:

- Elektronik kilometre saati
- Elektronik devir saati
- Yol bilgisayarı
- Yakıt seviye göstergesi
- Motor soğutma suyu sıcaklık göstergesi

Basit bir sebepten dolayı aracınızın ikaz lambaları yanabilir. Panik yapmadan aracı güvenli bir yere çekip size verilen uyarının ne anlama geldiğini ve hatanın aracın neresinden kaynaklandığını tespit etmelisiniz. Otopratik uzmanlığından destek almak için Linea ikaz lambası randevusu alabilir aracınızı Fiat bakım servisine getirebilirsin.

Linea modelinde en sık yanan ikaz lambalarını sizler için toparladık. Bu ikaz lambaları oldukça önemlidir ve her sürücü tarafından bilinmesi gerekir. Sık karşılaşılan ve hayati derecede öneme sahip bu ikaz lambalarının gösterdiği problem hemen giderilmesi gerekir. Bu şekilde yola devam edildiği takdirde çok büyük arızalar çıkabilir veya aracınızda daha büyük sorunlara yol açabilir.

- Hararet gösterge arıza lambası

Linea aracınızda bu ikaz lambası yanıyorsa motor suyunun sıcaklığının ciddi derecede arttığını anlayabilirsiniz. Bu şekilde sürüşe devam edilirse beraberinde çok daha büyük arızalar meydana gelebilir. Su seviyesi hemen kontrol edilerek gerekli tamamlamalar sağlanmalıdır.

- ESP ASR sistemleri uyarı lambası

Linea aracınızda bu ikaz lambası sürekli yanıyorsa ESP / ASR sisteminde bir arıza var demektir. Güvenliğiniz için oldukça öneme sahip bu sistemlerin servis tarafından çalışır hale getirilmesi gerekmektedir.

Tüm bu ikaz lambalarından sonra daha büyük problemler yaşamamak için güvenilir servis olan Otopratik servislerini tercih edebilirsiniz. Otopratik servislerinde ikaz lambalarının yanında farklı konular hakkında da destek alabilirsiniz. Aracınızın lastik hava kontrolü, oto klima kompresörü tamiri veya rot başı değişimi gibi farklı konularda da güvenilir ve pratik hizmet alabilirsiniz.

Otopratik teknisyenleri sürekli gelişen teknolojiye ayak uydurmak için aldıkları eğitim ile kendilerini sürekli güncel tutar ve aracınızı servise getirdiğinizde vakit kaybetmeden pratik çözümler ile size yardımcı olurlar.

Linea İkaz Lambaları Fiyatları

Fiat Linea model aracınızın tüm ihtiyaçları için güvenilir ve hızlı servis desteğini Otopratik mağazalarından alabilirsiniz. Otopratik mağazalarında alacağınız hizmetlerin Otopratik güvencesinde olduğunu unutmamalısınız. Linea ikaz lambaları fiyatları için bağlantıyı takip edebilir veya otopratik.com.tr adresinden fiyat listesine göz atabilirsiniz.