Otopratik Logo
close hamburger menu

Linea Yağ Filtresi

Bünyesinde birden çok otomobil markasını bulunduran Fiat, Türkiye’de de oldukça popüler bir yere sahiptir. Onlarca kaliteli araç modelleri arasında, araç sahipleri tarafından en sevilenler arasında Linea modeli de vardır. Her araçta olduğu gibi Linea model araçlarda da bulunan yağ filtresi, aracın sisteminin çalışmasında büyük bir rol oynuyor. Motorunuzun gereksiz daha fazla enerji harcamaması için yağ filtresinin değiştirilmesi gerekmektedir. Otopratik sayesinde başta yağ filtresi değişimi, oto check up, oto ekspertiz gibi hizmetleri en güvenilir bir şekilde alabilirsiniz. Aracınızın ihtiyacı olan tüm onarım hizmetlerini Otopratik bünyesinde çalışan, alanında uzman teknisyen ekip tarafından tamamen çözüm odaklı ve tüm şeffaflığı ile alabilirsiniz. Tüm hizmetler için zamanınızdan tasarruf ederek en hızlı Fiat Linea yağ filtresi bakım randevusu almak için Otopratik’e güvenebilirsiniz.

Yağ Filtresi Nedir?

Yağ filtresi, motor yağında biriken tortuları süzerek sürekli kullanımda olan yağın motora temiz bir şekilde ulaşımını sağlar. Linea yağ filtresi motora daha temiz bir yağın gitmesine yardımcı olur. Fakat yağ filtresi kendi kendini yenileyemediği için zamanla biriken kir ve tortular nedeni ile eskir. Zamanla biriken kirler sebebi ile motora ulaşması gereken temiz yağ kapasitesi düşer. Bu gibi durumlar aracınızın performansını olumsuz etkiler ve motor sağlığınız için tehlikelidir. 

Yağ Filtresi Değiştirmenin Faydaları

Yağ filtresi motorun en önemli parçaları arasında yer alarak, otomobilin çalışmasını sağlayan motorun performansına doğrudan etkisi olan bir parçadır. Doğru ve sorunsuz bir şekilde yağı filtreleyen yağ filtresi, otomobilinizin ömrünü uzatarak yakıtta tasarruf sağlar. Hareketli birçok parçadan oluşan motor mekanizmasının çalışırken birbirine sürtünerek zarar görmesini engellemek için bu parçalar arasında motor yağı bulunuyor. Motor yağı da bu parçalar arasındaki sürtünmeyi minimum seviyeye düşürerek, parçaların birbirine zarar vermesinin önüne geçer. Doğru ve performanslı bir şekilde çalışan motor için temiz bir motor yağı devirdaimi olması gerekir. Motor yağını temizleme görevini de üstlenen yağ filtresi bu konuda çok önemli bir yere sahiptir ve düzenli bakımının yaptırılması aracınızın ömrünü uzatır. 

Yağ Filtresi Ne Zaman Değişmelidir?

Yağ filtrelerinin periyodik bakımlarda ve muayenelerde değiştirilmesi gerekir. Temizlenmeyen motor yağında biriken kir ve kalıntılar aracınızın motoruna kalıcı zararlar vererek yüksek tutarlarda hasarların oluşmasına sebep olabilir. Kolay bir şekilde çalışmayan motor fazladan enerji harcayarak yakıtın boşa kullanılmasına neden olur ve aracın performansını düşürür. 
Motor yağı ile değiştirilmesi gereken yağ filtresi araca takılırken parçanın motorla uyumlu veya orijinal bir yedek parça olmasına çok dikkat edilmelidir. Otomobil üreticilerinin tavsiye ettikleri kilometre sınırları dışında bir yağ filtresi değişikliği yapılması isteniyorsa, bu sınır her 10-15 bin kilometre olarak belirlenip yağ ve yağ filtresi değiştirilmesi gerekmektedir. Otopratik rehberliğinde Fiat bakım servisi alarak, aracınızın yağ filtresini en kaliteli bir şekilde ve kolaylıkla değiştirebilirsiniz.

Otopratik Fiat Servis Fiyatları

Otopratik, müşterilerinin araçlarının en kaliteli sürüş performansını sergilemesi, ömürlerinin uzaması ve sürüş güvenliğini tehdit edebilecek hiçbir sorunun gerçekleşmemesi için, araç onarım hizmetlerinde kullandığı yedek parçaların kaliteli, orijinal ve garantili olmalarına çok dikkat eder. Buna ek olarak da herkesin kolaylıkla faydalanabileceği ekonomik onarım paketleri sunar. Bu ekonomik onarım paketleri hakkında daha fazla bilgi almak için, Otopratik web sitesini ziyaret etmeniz Fiat Linea yağ filtresi fiyatları hakkında bilgi edinmeniz için yeterli olacaktır.