Otopratik Logo
close hamburger menu

Marea Baskı Balata

Fiat marka aracınızın baskı balata veya başka bir servis onarım hizmetine ihtiyacı olduğunda Otopratik uzmanlığına aracınızı güvenle teslim edebilirsiniz. Fiat marka araçlar için özel eğitimlerden geçmiş uzman teknisyen kadrosu, çözüm odaklı yaklaşımı ve tüm şeffaflığı ile başta Marea, Egea, 500 Serisi, Doblo gibi ve daha birçok model için Otopratik tarafından servis desteği alabilirsiniz. Baskı balata değişimi, oto check up, ve periyodik bakım gibi servis hizmetlerinden hızlı bir şekilde yararlanmak için randevu oluşturmanız tavsiye edilir. Otopratik öncülüğünde kendinize en uygun zaman için güvenilir ve hızlı bir şekilde Marea baskı balata randevusu oluşturabilirsiniz. 

Baskı Balata Nedir ve Ne İşe Yarar?

Baskı balata, motordan gelen gücü aktarma organlarına hızlı bir şekilde iletebilmesi için geliştirilen ve günümüzde de her araçta aktif bir şekilde kullanılan, aracın temel ve önemli parçalarından birisidir. Baskı balata araçlarda bulunan büyük öneme sahip bir parça olduğu için bakımına özen gösterilmesi ve ihmal edilmemesi gereken motor parçalarından birisidir. Doğru ve gerekli bakımların yapılmadığı zamanlarda hızlı bir şekilde biter ve bundan ötürü ödemeniz gereken bakım maliyetleri kısa süre içerisinde büyük bir masrafa dönüşebilir. Debriyaja basıldığında motor ile vites arasındaki bağlantıyı engelleyerek, vitesin rahat bir şekilde değişmesini sağlar ve aracın boşta çalışmasına yardımcı olur. 

Baskı Balatanın Bittiği Nasıl Anlaşılır?

Aracın motor gücüne etkisinin doğrudan olduğu bu parçanın teknik aksaklığı veya bittiği rahatlıkla anlaşılır. Baskı balata arızasını kolayca fark etmek için aşağıdaki püf noktalarına göz atabilirsiniz. 

- Aracınız eskisi kadar iyi hızlanmıyorsa
- Yakıt tüketimi tüm koşullar aynı olmasına rağmen ciddi oranda artmış ise
- Yokuşlarda vs. ani gaz verdiğiniz koşullarda devir saati bir anda yükseliyor ancak hızlanma gerçekleşmiyorsa
- Vites geçişlerinde ciddi zorlanmalar başladıysa ve geçişlerde sarsıntı varsa
- Debriyaj pedalında sertleşme varsa, debriyaj balatasının ömrünü tamamlamış olduğunu anlayabilirsiniz.

Baskı balatanın ömrünün bittiğini anlamanızda işe yarayan ipuçları yukarıdaki gibidir. Fakat buna rağmen baskı balata hakkında veya diğer araç sorunları hakkında daha fazla bilgi almak için Fiat bakım servisi ile iletişime geçmeniz yeterlidir. 

Otopratik Fiat Fiyatlandırmaları

Otopratik, tüm müşterilerinin en kaliteli ve son derece konforlu sürüş deneyimleri yaşaması için, araç servis desteklerinde kullandığı parçaların son derece kaliteli, güncel ve garantili olmasına dikkat eder. Buna ek olarak sağladığı tüm bu hizmet imkanlarını Türkiye’nin birçok yerinde bulunan şubelerinin hepsinde sunmaya özen gösterir. Müşterilerini düşünmeyi de ihmal etmeyerek, herkesin kolaylıkla faydalanabileceği ekonomik onarım paketleri sunmuştur. Bu ekonomik onarım paketleri hakkında bilgi sahibi olmak için Otopratik web sitesi üzerinden aracınızın ihtiyacı olan servis hizmetini seçmeniz yeterlidir. Sonrasında doğrudan servis fiyatlarına yönlendirilerek, Marea baskı balata fiyatlarını öğrenip kendinize en uygun zaman için randevu oluşturabilirsiniz.