Otopratik Logo
close hamburger menu

Megane 2 Arka Amortisör

Amortisör, araçlarda sürüş esnasında meydana gelen sarsıntı ve titreşimlerin şiddetini ve etkisini azaltmak için kullanılan elemandır.

Amortisörler araçlar için oldukça kritik bir role sahiptir. Amortisörler, araçlarda tekerlek bölgesinde bulunur. Amortisörlerin görevi araç bozuk yollardan geçerken araç içindekilerin sarsıntıyı hissetmemesini sağlamaktır. Yani amortisörler araçtaki sarsıntıyı azaltarak konforlu bir sürüş sağlar.

Amortisörler uzun ömürlü olmalarına rağmen kullanım şekline göre de ömürleri değişkenlik göstermektedir. Amortisörler patladığı zaman en kısa sürede mutlaka yenisi ile değiştirilmelidir. Peki Renault markasının Megane 2 modelinin arka amortisörlerinin patladığını nasıl anlarız?

Megane 2 Patlak Arka Amortisör Nasıl Anlaşılır?

Arka amortisörü patlak olan bir Megane 2’de lastiğin yol tutuşu hissedilir biçimde zayıflar. Aracınızın virajlarda savrulma riski artar. Eğer amortisörünüz patlak ise aracınız ıslak zeminde kayar ve bu koşullar sürücüyü konforlu bir sürüşten uzaklaştırırken aynı zamanda daha fazla yorar.

Renault Megane 2’nin arka amortisörünün patladığını değişen sürüş sesinden anlayabilirsiniz. Patlak amortisörlü aracınızda sürüş esnasında normal olmayan bir ses duyarsınız. Çukurlara girdiğinizde veya tümseklerden geçerken pat pat şeklinde ses duyarsınız.

Megane 2 Arka Amortisör Tamiri

Amortisörler marka, model ve kalitesine göre çok yüksek fiyatlara çıkabilir. Bu nedenle yenisini almak yerine patlak amortisörünüzü tamir ettirmeyi düşünebilirsiniz. Fakat amortisörler tamir edilebilen parçalar değildir. Sakın size bunun aksini belirten ustalara itibar etmeyin ve can güvenliğiniz için amortisörleriniz eğer patlamış ise yenisi ile değiştirin. Otopratik bayilerinde en doğru yedek parça ile değişim için size en uygun zamanı seçebilir Megane 2 arka amortisör randevusunu kolayca oluşturabilirsiniz. Renault bakım servisi için Otopratik bayilerini ziyaret edebilirsiniz. 

Megane 2 Arka Amortisör Değişimi

Amortisör değiştirirken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, çift olarak değiştirilmesidir. Megane 2 arka amortisörleri tek değiştirilmemeli mutlaka çift olarak hem sağ hem de sol olacak şekilde değiştirilmelidir. Neden diyecek olursanız, sadece birinin yeni olması, aracın dengesini bozacak ve yol tutuşunu önemli ölçüde ve kötü yönde etkileyecektir. Siz de Megane 2 model aracınızın amortisör değişimi için işinin ehli ustalara sahip Otopratik servislerini tercih edebilirsiniz. Ayrıca Otopratik’ten alacağınız hizmetler garantili hizmetler olduğu için gönül rahatlığıyla aracınızı Otopratik çalışanlarının usta ellerine bırakabilirsiniz. Amortisör değişimi bana ne kadara mal olur diye düşünüyorsanız hemen Otopratik web sitesine girerek kolayca Megane 2 arka amortisör fiyatlarına ulaşabilirsiniz.

Renault Megane 2 aracınız için amortisör bakımı veya değişimi yanında genel bir check-up hizmetini de Otopratik bayilerinde yaptırabilirsiniz. Sadece check-up hizmeti de değil, aracınızın klima temizliği ve klima gazı dolumu gibi hizmetleri için de Otopratik bayilerini tercih edebilirsiniz. Aklınızda soru işareti kalmadan aracınıza güvenle binmek için gönül rahatlığı ile Otopratik servislerindeki hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.