Otopratik Logo
close hamburger menu

Opel Arıza Lambaları

Araçlara bilgisayarlı beyin konulduğundan beri sürücülere herhangi bir bilgi veya sorun hakkında uyarı yapmak için arıza işaretleri kullanılmaktadır. Elektronik kontrol üniteleri aracın çalışma durumunu ve aracın arızalarının tespit edilmesini sağlar. Opel marka araçların arıza lambaları, aracın bakımının ve güvenli sürüşlerinin yapılmasını sağlar. Bu uyarıya kulak asmayan sürücüler belki de çok basit çözümü olan bir problem için uzun vadede daha büyük problemler ile karşılaşacaktır. Böyle bir sıkıntıya düşmemek için Otopratik bayilerinde yenilenen teknolojiye ayak uydurmak için kendilerini sürekli geliştiren teknik ekibin tecrübesinden faydalanabilirsiniz. Opel marka aracınızın genel bakımı için Opel bakım servisi bağlantısından faydalanabilirsiniz.

Opel marka otomobilinizde aracın mekanik, elektriksel veya herhangi bir problem olduğunda sürücüyü uyarmak ve bilgilendirmek amacıyla arıza lambaları gösterge panelinde yanar. Her araba da bu ikaz lambaları mevcuttur. Yolculuğunuz sırasında aracınızda meydana gelen önemli uyarıları dikkate almanız sizi masraftan kurtaracak ve aracınızın ömrünü uzatacaktır. Güvenilir Otopratik bayileri ülkenin dört bir yanında siz araç kullanıcılarına en iyi hizmeti vermek için çaba sarf etmektedirler. Aracınızı bakıma sokmak için yapmanız gereken uygun olan zaman diliminize göre kendinizi ayarlayarak aracınıza Opel arıza lambaları randevusu almaktır.

Opel marka aracınızın gösterge panelinde bulunan arıza lambaları aracınızda meydana gelen hataları ya da arızaları renklerine göre değişkenlik göstererek sizlere bildirir. Opel marka aracınızda bulunan arıza işaretlerinden yola çıkarak aracın hangi parçasında ya da aksamında arıza meydana geldiğini tespit ederek serviste ne gibi işlemler yaptırılması gerektiğini kolaylıkla anlayabilirsiniz.

Her aracın arıza lambaları, aracın markasına ve modellerine göre farklılıklar göstermektedir. Fakat bu farklılıklar büyük farklılıklar değildir. Opel marka araçlarda genel olarak şu arıza lambaları yer alır:

- Stop-Start Lambası
- Emniyet kemeri lambası
- Motor yağı basınç uyarı lambası
- Fren sistemi uyarı lambası
- Elektromekanik direksiyon uyarı lambası
- Soğutma sistemi uyarı lambası
- Dizel motor uyarı lambası
- Dizel partikül filtresi uyarı lambası
- Benzinli motor uyarı lambası
- Motor suyu sıcaklığı uyarı lambası
- Akü uyarı lambası
- Servis uyarı lambası

Yukarıda belirttiğimiz arıza lambaları Opel modellerinde genel olarak bulunan ve açıklamaları kullanım kılavuzunda detaylı olarak anlatılan lambalardır. Bunun yanında Otopratik’in tecrübeleri teknisyenleri Opel marka araçların her birinde uzmanlaştığı için meydana gelen arızayı pratik bir şekilde çözüme kavuşturmaktadırlar.

Otopratik teknisyenleri Opel marka aracınızın Astra, Insignia, Corsa, Crossland, Mokka, Grandland ve Combo gibi çeşitli modellerinde arıza lambalarının neyi ifade ettiğini çok iyi bildikleri için pratik bir şekilde aracınızın sorununu gidermekteler. Otopratik teknisyenleri dizel araç bakımı, akü değişimi ve egzoz muayenesi gibi çeşitli konularda da alanında uzman ve konulara hakim çalışanlardan oluştuğu için aracınızın bakım ve onarımını hızlı ve güvenilir şekilde yapabilmektedir.

Otopratik bayilerinden alacağınız her hizmet gerek parça değişimi gerekse de araç bakımı Otopratik güvencesinde sizlere sunulmaktadır. En uygun fiyat garantisi veren Otopratik bayilerinde müşteri memnuniyetine çok önem verilmektedir. Opel arıza lambaları fiyatları için fiyat listesine göz atabilirsiniz.