Otopratik Logo
close hamburger menu

Opel Astra J Silecek

Opel Astra J model aracınızın silecek bakımı, tamiri ya da değişimi için Otopratik mağazalarından hizmet alabilirsiniz. Tüm işlemleri yapmadan önce detaylı bilgi sunan Otopratik servis noktalarında konfor odaklı bir oto servis deneyimi yaşayabilirsiniz. Opel bakım servisi ihtiyacınızı kapsamlı olarak karşılayacak olan Otopratik mağazalarından size en yakın olanı Otopratik.com.tr üzerinden bulabilirsiniz. Otopratik’le konforlu, güvenilir ve pratik bir araç bakım süreci yaşayabilirsiniz. 

Opel Astra J Silecek Bakımı ve Değişimi

Opel Astra J silecek kontrolü için size en yakın Otopratik mağazasından randevu alabilirsiniz. Online olarak Opel Astra J silecek randevusu oluşturabilirsiniz. Sileceklerin kontrolü sırasında bir sorun tespit edilirse teknik personel hızlı ve güvenilir bir biçimde çözüm için planlama yapacaktır. Otopratik’te Astra J silecek bakımı veya tamiri için de uzman teknisyenlerle ilerleyebilirsiniz. Sileceklerin değişmesi ya da silecek motorunun değişmesi gerekiyorsa orjinal uyumlu parça desteği ile gerekli değişimi sağlayabilirsiniz. Otopratik mağazalarında parça değişimi için garanti sunulur. Ayrıca yapılacak değişimle ilgili önceden yazılı ve sözlü bilgi paylaşımı yapılır. Araç sahibine yeni parçanın marka ve modeli ile ilgili bilgi verilir. Otopratik mağazalarında parça değişimi şeffaflıkla sağlanır. Bu amaçla Otopratik mağazalarındaki oto parça sergileme alanları misafirlerin görebileceği şekilde düzenlenir. 

Silecek Motoru Arızasının Nedenleri

Opel Astra J model aracınızda silecek motoru arızası varsa Otopratik teknisyenleri hızla gerekli çözümü sunacaktır. Peki, silecek motoru neden arızalanır? Bu sorunun yanıtı, araç sahipleri için önemlidir. 

Silecek motoru arızalarının en yaygın nedeni düzensiz elektirk akımıdır. Motora devamlı düzensiz elektrik akım geliyorsa bir süre sonra silecek motorunda arıza çıkabilir. Bu nedenle elektrik akımı kontrol edilmelidir. Benzer şekilde silecek motoru sisteminden kaynaklı bir arıza da olabilir. Silecek motoruna komut gönderen beyin arızası da çok rastlanan sebeplerden biridir. 

Araç Su Tahliye Kanalları ve Sileceklerle İlişkisi

Silecek motorunun bozulmasının en yaygın nedenlerinin birisi de su tahliye kanallarının tıkalı olmasıdır. Arabaların ön camlarının dışında ızgara şeklinde bir alan bulunur. Söz konusu ızgaralar su tahliyesi yapmak içindir. Ön cama düşen tüm sular gerek silecek yardımı ile gerekse de ön camdan süzülmesi yöntemi ile bu alanlara yönlendirilir. Suyu tahliye eden delikler, aracın alt kısmına kadar uzanır. Söz konusu deliklerin yani su tahliye deliklerinin tıkanması halinde de silecekler çalışmaz. 

Opel Astra J Silecek Fiyatları

Opel Astra J silecek fiyat bilgisi için online olarak Otopratik.com.tr üzerinden ilerleyebilirsiniz. Otopratik güncel araç bakım fiyat listesi, silecek değişim fiyatı için fikir verecektir. Ayrıca Opel Astra J silecek değişim fiyatı için fiyat teklifi de isteyebilirsiniz. Silecekler gibi farklı aracınızla ilgili ihtiyaçlarınız için de sitede online araştırma yapabilirsiniz. Araç klima temizliği, akü değişimi, lastik hava basıncı kontrolü, periyodik bakım farklı konularda da Otopratik’in tecrübesine güvenebilirsiniz.