Otopratik Logo
close hamburger menu

Peugeot 206 Triger Seti

Otopratik mağazalarında Peugeot 206 triger seti değişimi sağlayabilirsiniz. Aracınızın triger kayışı kontrolünü yaptırabilir, gereksinim varsa orjinal uyumlu parça desteği ile triger kayışını değiştirebilirsiniz. Uzman teknisyenler tarafından bakım hizmeti alırken garantili ve orjinal uyumlu parça desteği ile ilerlemenin güvenini yaşayabilirsiniz. Otopratik mağazalarında konforlu bir oto bakım süreci yaşayabilirsiniz. 

Bulunduğunuz ildeki Otopratik servis noktalarında giderek Peugeot bakım servisi desteği alabilirsiniz. Size en yakın otopratik mağazasını Otopratik.com.tr üzerinden kolayca bulabilirsiniz. 

Peugeot 206 Triger Seti Değişimi

Aracınızın markası ve modeli ne olursa olsun kullanım ömrü boyuna triger seti değişimi söz konusu olabilir. Peugeot 206 için triger seti değişimi konusunda Otopratik’ten servis hizmeti isteyebilirsiniz. Bu amaçla Peugeot 206 için triger seti randevusu alabilirsiniz. Ayrıca  online olarak Peugeot 206 için triger seti fiyat bilgisi de edinebilirsiniz. Peki, triger kayışı nedir ve koparsa ne olur?

Triger Seti Koparsa Ne Olur?

Triger kayışı, triger setinin bir parçasıdır. Kayışın takılması gereken yere tutunmasını sağlayan ek parçalarla birlikte olduğu haline triger seti denir. Triger seti koparsa motor çalışmaz. Çünkü bu kayış, motor bloğundaki parçaları bir arada tutarak zamanlama ayarı yapar. Kopması halinde motor çalışmaz. 

Triger Kayışı Değiştirilirken Dikkat Edilecekler

Zamanlama kayışı olarak da bilinen triger kayışı değişimi, hemen her araçta aynıdır. Triger seti değiştirilirken dikkat edilecekler şöyle listelenebilir:

- Triger kayışının iyi görülebilmesi ve işlemin hassaslıkla yapılabilmesi için aracı kaldırmak önemlidir. Bu amaçla oto servislerde lift kullanılır. Lift, aracın altına girmeye olanak veren yüksekliğe kaldırmayı sağlar. 
- İşlem sırasında aracın ön sağ tekerleği de çıkarılır. Çünkü triger kayışı buraya yakın konumdadır. Böylece teknisyen kayışı daha iyi görür ve işlemi daha rahat yapar. 
- Yine işlemi kolaylaştırmak için genellikle aracın, plastik alt koruma parçaları ve çamurluk davlumbazları da sökülür.
- En hassas kısım ise triger kayışının bağlı olduğu parçaların sökülmesidir. Bu parçalar, motorun zamanlaması için önemlidir ve hassasiyetle yerleştirilmiştir. Dolayısıyla çıkarıldıktan sonra tekrar takılmaları uzmanlık gerektirir. 
- Bu adımdan sonra da motor kulakçıkları ve triger setini koruyan plastik kaplama çıkarılır. Triger setine ulaşılır ve o da çıkarılır. 
- Bu esnada devirdaim su pompasının da çıkarılması gerekir. 
- Çıkarılan tüm parçalar ve yeni triger kayışı yerine takıldıktan sonra araç test edilir. 

Yapılan ölçümlerle sökülüp yeniden takılan her bir parçanın performansı kontrol edilir. Sorun yoksa araç liftten indirilir. 

Peugeot Bakımını Otopratik’te Yaptırabilirsiniz

Peugeot marka aracınızın bakımlarını Otopratik’te yaptırabilirsiniz. Otopratik mağazaları, motorlu araçların kullanım ömürleri boyunca ihtiyaç duydukları tüm bakımları tek noktadan karşılama konforunu sunar. Akü değişimi, lastik tamiri, klima dezenfeksiyonu gibi aracınızın farklı bakım ihtiyaçlarını güvenle karşılayabilirsiniz. Yakıt filtresi değişimi hizmetinden el freni teli değişimine ya da fren hidrolik değişiminden lastik hava kontrolüne uzanan geniş bir oto bakım hizmet alanında kapsamlı bir teknik yaklaşımla ilerleyebilirsiniz.