Otopratik Logo
close hamburger menu

Fiorino İkaz Lambaları

Her aracın ön panelinde bir gösterge paneli bulunur ve bu panelde ikaz lambaları vardır. Aracınızda yolunda gitmeyen bir durum olduğu zaman bu ikaz lambaları size sesli ve görsel olarak uyarı verir. Bazı semboller araç çalıştıktan yaklaşık 4 saniye sonra söner. Eğer aracınız çalıştıktan sonra bu ikaz lambaları sönmezse aracınızda belirtilen kısım ile ilgili bir arıza var demektir.

Fiat markasının çok satan ticari modeli Fiorino da ikaz lambaları araç kullanıcıları için büyük önem arz etmektedir. Çok tercih edilen bu model için Otopratik ustalarının pratikliğine ve bilgisine güvenebilirsiniz. Geniş hizmet ağı bulunan Otopratik mağazalarından destek almak için Fiorino ikaz lambaları randevusu alabilirsiniz. Fiat bakım servisi için Otopratik uzmanlığından alacağınız hizmetten çok memnun kalıp çevrenize tavsiyelerde bulunacağınızdan hiç şüphemiz yok.

Fiat Fiorino kullanıcıları hangi ikaz lambasının ne anlama geldiğini ister aracın kullanım kılavuzundan isterlerse de internetten araştırma yaparak öğrenebilirler. Uzman desteği almak isterseniz eğer gösterge uyarı lambalarının kontrolü için Otopratik uzmanlığına gönül rahatlığı ile güvenebilirsiniz.

Fiat Fiorino ticari araç kullanıcıları, ikaz lambalarının anlamlarını bildiklerinde, araçlarında meydana gelen arıza türlerinin ne olduğunu daha iyi anlayacak ve uyarı işaretine göre önlemini alacaktır.

Fiat Fiorino İkaz Lambaları

Fiat Fiorino ikaz lambaları aracın kontak anahtarı birinci kademeye getirildiğinde ekranda tümü yanmaya başlar. Motor çalıştırıldığında tüm ikaz lambaları söner ve sürücü aracı hareket ettirmeye başlar. Motor çalıştığında sönmeyen ikaz lambası varsa sürücü bir sorun olduğunu anlamalıdır.

- Düşük motor yağ basıncı uyarı lambası,
- Düşük akü şarjı,
- Kapı / bagaj / kaput açık,
- Fren balataları aşınmış,
- Düşük motor yağ seviyesi,
- Isıtma bujileri arızası
- Enjeksiyon sistemi arızası, gibi çeşitli arıza türlerinden söz etmek mümkündür.

Fiat Fiorino araçlarda kullanıcıya gösterilen ikaz lambaları farklı renklere sahiptir. Kırmızı renk her zaman durumun ciddi olduğunu ve motorun hemen durdurulması gerektiğini gösterir. Sarı renkte bir uyarı alıyorsanız aracınızı size en yakın Otopratik bayisine kadar kullanabilirsiniz anlamına gelir.

Otopratik uzmanları Fiorino modelinin tüm arızalarına kalıcı önlemler almak için eğitimlerini sürekli yenilemektedir. Sadece ikaz lambaları konusunda değil örneğin debriyaj balatası değişimi, oto klima kompresörü tamiri gibi çeşitli alanlarda da pratik bir şekilde hizmet sunuyorlar.

Fiat Fiorino İkaz Lambaları Fiyatları

Almak istediğiniz tüm hizmetler için Otopratik çalışanları öncelikle size yapılacakları detaylı olarak anlatırlar. Sonrasında ise yazılı olarak yapılacak işlemler tek tek onayınıza sunulur. Siz de aracınızın bakım, onarım ve orijinal yedek parça değişimi yaptırmak istediğinizde fiyat bilgisine ulaşmak için Fiat Fiorino ikaz lambaları fiyatları bağlantısından yararlanabilirsiniz. Cebinizi ve aracınızı en az sizin kadar düşünen Otopratik servislerinden alacağınız hizmet sonrası memnuniyetiniz Otopratik çalışanları için son derece önemlidir.