Otopratik Logo
close hamburger menu

Opel Astra Arıza Lambaları

Bazı Opel modellerinde arıza lambaları görsel uyarı vermesinin yanında sesli uyarı verme özelliğine de sahiptir. Buna göre; söz konusu aracın mekanik bileşenlerinde ya da elektronik bileşenlerinde herhangi bir aksaklık, arıza veya bir sorun meydana geldiğinde, aracın daha fazla zarar görmesine engel olunması için araç arıza lambaları sesli uyarı da vermektedir. Kullanıcılar da bu uyarılara önem vermeli ve aracın bakımı için güvenilir oto servisi olan Otopratik servislerine araçlarını getirerek gerekli işlemleri Otopratik güvencesinde yaptırmalıdır. Siz de ani bir durumda yolda kalmamak ve paniklememek için Türkiye’nin dört bir yanına dağılmış geniş hizmet ağı ile hizmet veren Otopratik mağazalarından randevu almak için Opel Astra arıza lambaları randevusu bağlantısını kullanabilirsiniz.

Genel olarak, her otomobil ilk çalıştırıldığı zaman bazı göstergelerin ışıkları yanar. Bu durum, hemen hemen her binek araç için geçerlidir. Elektrik kontrol ünitesi adı verilen ünitelerin çalışmaya başlaması ile birlikte yanmaya başlayan bu uyarı ışıkları kısa bir süre sonra söner. Eskiye göre günümüzdeki araçlar daha fazla donanıma, daha fazla özelliğe ve daha da gelişmiş olan elektronik sistemlere sahiptir. Bu tür araçların bakımları için de donanımlı ustalara ihtiyaç duyulmaktadır. Siz de aracınızın tüm sorunlarını pratik bir şekilde çözecek ustalar ile çalışan Otopratik uzmanlığına güvenebilirsiniz. Hemen size en uygun zamanı belirleyerek Opel bakım servisi desteği alabilirsiniz.

Aracınıza yaptıracağınız genel bir bakım ile aracınızda meydana gelmiş veya yakın zamanda size uyarı verecek bazı durumların da tespit edilmesini sağlamış olursunuz. Örneğin aracınızın rot ayarı veya baskı balata değişimi gibi pek çok konuyu Otopratik ustaları pratik bir şekilde gerçekleştirirler.

Günümüzde yoğun olarak kullanılan Opel Astra modeli bu sensörler aracılığıyla toplanan verilerin aracın merkezi siteminde kontrol ederek aracın durumunu sürekli gözlem altında tutar. Tüm bunlar sonucunda yani göstergelerin anlık olarak izlenmesi ve değerlendirilmesi sonucunda aracınızın güvenle çalışmasını ve sürüş güvenlik önlemlerinizin alınmış olmasını sağlar. Eğer Opel Astra aracınızda sürüş güvenliğini tehlikeye düşürecek bir problem var ise göstergeler aracılığı ile aracınız sizi uyarır.

Opel Astra arıza lambalarından örnek olarak ESP ışığı sisteminde bir arıza meydana gelince de arıza lambası yanabilir veya yol şartları kötüyse de bu lamba yanabilir. Opel Astra ESP lambası aracınızda bir arıza olmadan da yanacağı için ESP ayarlarınızı kapatmamış olmanız gerekir ki bu arıza lambası size doğru bir şekilde uyarı versin.

Opel Astra arıza lambaları ve anlamlarına kısaca şu şekilde değinebiliriz. Bilgi veya uyarı lambaları genellikle aciliyet seviyelerini renk ile ayırt etmektedir. Bilgilendirme amacıyla kullanılan ışıklar örneğin sis farlarının açık olduğunu belirtmek gibi, genellikle mavi renkte veya yeşil renkte yanar.

Diğer semboller örneğin motor ışığının yanması gibi, yakında yapılması veya kontrol edilmesi gereken şeyleri bildirir. Bu ışıklar genellikle sarı veya turuncu renktedir. Bir konunun daha acil olduğunu bildiren arıza lambaları genelde kırmızıdır ve sorun ciddi boyutlarda ise yanıp sönerek de sizi uyarabilir.

Aracınızdaki arıza lambalarını sadece güvenlik için değil de aracın kendisine hasar vermemesi için de bilmek önemlidir. Her aracın kullanım kılavuzu vardır bu Opel Astra göstergesinde yer alan bu arıza lambalarının da anlamları tek tek kitapçıkta anlatılmıştır.

Otopratik bayilerinden alacağınız hizmetlerin fiyatlarına Opel Astra arıza lambaları fiyatları bağlantısından kolayca erişebilirsiniz.