Otopratik Logo
close hamburger menu

Opel Astra Baskı Balata

Baskı balata, motordan gelen gücü aktarma organlarına iletebilmesi için geliştirilen ve günümüzde de aktif şekilde kullanılan araç parçalarından biridir. Bakımına özen gösterilmesi gereken aktarma organı için en önemli parçalardandır.

Motorun gücünü aktardığı organlara aktarma organları denir. Aktarma organları nedir diye aklınıza takıldıysa hemen açıklığa kavuşturalım; Kavrama (Debriyaj), Vites Kutusu, Şaft, Diferansiyel, Aks ve Tekerlekler olarak tanımlayabiliriz.

Opel Astra aracınızın baskı balatasında meydana gelen bir arıza için onarım yaptırmak isterseniz doğru adres Otopratik bayileridir. Türkiye’de dört bir yana yayılmış geniş hizmet ağı ile çalışan Otopratik bayilerinden size en yakın olanı bularak müsait olduğunuz bir zamana planlama yaparak Opel Astra baskı balata randevusu alabilirsiniz.

Opel Astra Baskı Balatanın Bittiği Nasıl Anlaşılır?

Opel Astra baskı balatanızın bitip bitmediğini anlamak için baskı balata sağlamlık testini yapmanız gerekir. Baskı balata sağlamlık testini kendiniz de şu adımları izleyerek kolayca yapabilirsiniz:

- Aracınızın el frenini çekin
- Aracınızı çalıştırın
- Debriyaja sonuna kadar basın ve aracınızı 3. Vitese alın.
- Debriyajdan sol ayağınızı yavaşça çekerken sağ ayağınız ile hafifçe gaza basın.
- Araç stop etme eğilimine gidiyor ise aracınızın baskı balata setinin sağlam olduğu anlamındadır.
- Aracınız bir üstteki maddede anlattıklarımızın aksine kendisini öne doğru atıyor ise yani hareket etmeye çalışıyor ise baskı balata seti bitmiş durumda demektir ve değişmesi gerekir.

Yukarıdaki adımları izleyerek Opel Astra baskı balatasının durumu hakkında yorum yapabilirsiniz. Aracınızın baskı balatasının durumunu bir başka testle de anlayabilirsiniz. Kısaca anlatmak gerekirse;

Aracınızla yokuş çıkarken aracınız 2. veya 3. viteste iken birden hızlanmaya çalıştığınızda aracınızın devri yükselirken aracınız hızlanmıyor ise Opel Astra baskı balatasının bitmiş veya bitmeye yakın olduğunu size anlatır.

Bitmiş baskı balata değişimi için Otopratik bayilerinde Opel marka araçların bakımı için işinin ehli ustalar pratik bir şekilde hasar tespiti ve bakımı yaparlar. Opel bakım servisi için güvenle Otopratik bayilerini tercih edebilirsiniz. Otopratik bayilerinde aracınızın bakımını yaptırabilir veya değişmesi gereken yedek parça var ise gönül rahatlığı ile parça değişim işlemini Otopratik’in usta ellerinde yaptırabilirsiniz. Oto fren hidroliği değişimi, yakıt filtresi değişimi ve oto silecek değişimi bu işlemlerden bazılarıdır.

Opel Astra Baskı Balata Fiyatları

Opel markasının pek çok modeli için tecrübeli ustalar ile çalışan Otopratik bayileri Opel Astra baskı balata değişimi veya bakımı için de pratik bir hizmet sunuyor. Otopratik bayilerinden almak istediğiniz tüm hizmetin fiyatlarını Opel Astra baskı balata fiyatları bağlantısından takip edebilirsiniz. Dilerseniz internette araştırma yaparak karşılaştırma da yapabilir ve yaptığınız analiz sonrası yine Otopratik’in profesyonel ustalarını tercih edersiniz. En az 3 araç kapasiteli mağazalarda aracınızın bakımı veya yedek parça değişimi yapılırken siz de dinlenmeye geçebilirsiniz.