Otopratik Logo
close hamburger menu

Volkswagen Uyarı Işıkları

Otomobillerde bulunan sensörler sayesinde veriler toplanarak bu sinyaller aracın merkezi sisteminde anlık olarak izlenir. Aracınızı çalıştırdığınız zaman bazı uyarı ışıkları yanar ve bir süre sonra, yaklaşık 2 – 3 saniye sonra söner. Aracın çalışmasını veya sürüş güvenliğini etkileyecek herhangi bir arızaya rastlandığı zaman ise otomatik olarak aracınızın gösterge panelinde ilgili arıza lambası yanar ve sürücüye bilgi verir.

Volkswagen araçların çeşitli modellerinde, sürücülerin konforunu ve güvenliğini sağlamak amacıyla, araçlarında çeşitli Volkswagen araç uyarı ışıklarını barındırmaktadır. Daha iyi bir sürüş, sorunsuz bir yolculuk için bu lambaların iyi gözlemlenmesinde yarar vardır. Dolayısı ile sürücülere tavsiyemiz, araç içindeki uyarı ışıklarının her birinin ne anlama geldiğini bilmeleridir.

Bu uyarı ışıkları otomobillerde marka ve modele göre değişkenlik gösterebilir. Uyarıcı ışıklar sadece ikaz lambası olarak değil bazı durumlarda sesli uyarılar ile de sürücüyü uyarır.

Her aracın kullanım kılavuzunda o modele ait uyarı ışıkları ve detayları belirtilmektedir. Volkswagen marka araçların her modelinde uyarı lambaları aynı olmayabilir ama aşağıda sıraladığımız uyarı ışıkları genel olarak kullanılan ışıklardır.

- Start/Stop sitemi uyarısı
- Emniyet kemeri uyarısı
- Motor yağı basıncı uyarısı
- Fren sistemi uyarısı
- Alternatör uyarısı
- Soğutma sistemi uyarısı
- Şeritte tutma asistanı uyarısı
- Dizel motor uyarısı
- Dizel partikül filtresi uyarısı
- Benzinli motor uyarısı
- Cam yıkama suyu uyarısı
- Yakıt miktarı uyarısı
- Lastik basınç uyarısı
- ESP/ASR sistemleri uyarısı
- ABS fren sistemi uyarısı
- Hava yastığı sistemi uyarısı
- Arızalı ampul uyarısı
- Motor yağı seviye uyarısı
- Arka sis farları
- Immobilizer uyarısı
- Otomatik ya da DSG şanzıman uyarısı
- Hız sabitleme sistemi

Yukarıda belirttiğimiz uyarı ışıkları herhangi bir arıza durumunda sizi uyaracaktır. Bu şekilde arızanın nereden kaynaklandığını kolayca anlayabilirsiniz. Anlamını bilmediğiniz bir uyarı ışığı ile karşılaşmanız durumunda uzman desteği almak isterseniz Volkswagen bakım servisi için Otopratik mağazalarından hizmet alabilirsiniz.

Volkswagen marka aracınızın herhangi bir uyarı ışığının yanması durumunda size en yakın Otopratik bayisinden Volkswagen uyarı ışıkları randevusu alarak aracınızdaki soruna pratik bir şekilde çözüm bulunmasını sağlamış olursunuz.  

Otopratik bayilerinden pek çok hizmet alabileceğinizi biliyor muydunuz? Bakım, yağlar ve sıvılar, akü, klima, elektrik ve lastik / jant ana başlıkları altında toplanan hizmetler için otopratik.com.tr adresinden detaylı bilgi alabilirsiniz. Rot ayarı veya lastik tamiri bu hizmetlerden sadece iki tanesidir.

Ayrıca Otopratik mağazalarında kış / yaz lastikleriniz için de saklama hizmeti alabilirsiniz. Bunun için lastik saklama lastik oteli bağlantısını takip ederek detaylı bilgi alabilirsiniz. Mevsim geçişlerinde kullanıcılar için büyük sorun olan bu durum Otopratik mağazalarında bulunan lastik oteli uygulaması ile birçok kullanıcıyı büyük bir dertten kurtarmaktadır. Doğru saklama koşulları ve uygun fiyatları da diğer oteller arasında Otopratik mağazalarının tercih edilme sebebini güçlü kılar.

Volkswagen uyarı ışıkları fiyatları için bağlantıyı izleyerek detaylı bilgi alabilirsiniz.